V SOBOTU UŽ OD 17:45 PROTI ÚSTÍ zpět
V SOBOTU UŽ OD 17:45 PROTI ÚSTÍ

Druhé domácí utkání v tomto týdnu odehrajme proti týmu SLUNETA Ústí nad Labem. S Ústím jsme v loňském roce odehráli čtvrtfinálovou sérii play-off ve kterém jsme vyhráli 4-1 na zápasy. A celkově jsme proti sobě sehráli 9 utkání a sedmkrát jsme odešli vítězně. K utkání nebude k dispozici Matěj Svoboda.

Tým ze severu Čech má v tomto ročníku bilanci 3-3, kdy vyhrál úvodní tři zápasy, ale teď má šňůru tří proher. První 2 zápasy Ústí vyhrálo po prodloužení v Brně a doma s Olomouckem. Další výhru si připsali v Hradci Králové. Poté přišly prohry v Opavě, doma s USK Praha a naposledy v Pardubicích, kdy střelou s klaksonem rozhodnul Kohout. Po šesti kolech je Ústí na 8. pozici v tabulce. Trenér Pištěcký dává největší prostor pětici Šotnar, Brown, Svejcar, Pecka a Houška, kteří odehrají průměrně přes 25 minut a zároveň mají i přes 10 bodů na utkání. Nad 12 minut se ještě dostanou DavidFait a Bažant

V posledním kole jsme zvítězili na domácí palubovce s Hradcem Králové a udrželi si sérii výher, kterou budeme chtít i v tomto utkání prodloužit. Utkání začíná netradičně už od 17:45 ve sportovní hale Na Střelnici. Těšíme se na vaši podporu.

Jiří Jelínek dodává: „Ústí po třech výhrách nyní třikrát smolně prohrálo. Obzvláště v Pardubicích a o to více budou chtít u nás vyhrát. Houška. Pecka. Svejcar a Šotnar, to budou jako vždy hráči, o které se Ústí opírá. My si musíme lépe pohlídat obranný doskok, vyvarovat se zbytečným ztrátám, po kterých dostáváme lehké koše a hrát svůj rychlý a agresivní basketbal.

Asistent trenéra Martin Blaho: „UNL po výsledkově vydařeném vstupu do sezóny, v kterém vyhrálo první tři zápasy momentálně tahá opačnou tří zápasovou šnůru proher. I z toho důvodu k nám v sobotu určitě přijede velmi dobře připravené, zdravě na sebe naštvané a houževnaté družstvo, které bude mít velký hlad po vítězství, nic nám nedaruje zadarmo a bude bojovat o každý míč od začátku až do konce zápasu, aby se pokusilo dostat zpět na vítěznou vlnu. My se naopak nacházíme ve fázi 4 výher v řade za sebou, k čemu bychom velmi rádi přidali další a taktéž zaznamenali progres v našem herním projevu. Na toto všechno se snažíme poctivě a efektivně připravit, aby přístup a projev každého z nás neustále odpovídal nárokům, které si na sebe každý den klademe a na kterých pracujeme. A taktéž aby to korespondovalo s našimi společnými cíli a vnitřními týmovými standardy.“