VE ČTVRTEK DOMA S VÁLEČNÍKY Z DĚČÍNA zpět
VE ČTVRTEK DOMA S VÁLEČNÍKY Z DĚČÍNA

Druhé utkání v tomto týdnu nás čeká proti týmu BK ARMEX Děčín, který na naši palubovku přijede v rámci 10. kola Kooperativa NBL. Zápas bude opět probíhat bez přítomnosti fanoušků. Připraven bude ovšem komentovaný přenos na Tvcom.cz. A to ve čtvrtek 19.11. od 17:00.

BK ARMEX Děčín se nyní nachází na 9. místě tabulky se dvěmi výhrami a třemi porážkami. V posledním utkání se jim podařilo obrátit nepříznivý vývoj utkání, kdy 8,5 minuty před koncem utkání prohrávali ještě o 13 bodů. V tomto utkání statisticky vyčníval Ondřej Šiška, který vsítil 32 bodů. Nejdůležitější byla jeho poslední trojka s faulem, která rozhodla o nejtěsnější možné výhře pro Děčín. A právě tento muž je i s přehledem střeleckým lídrem s 25,8 body na utkání. Dalšími výraznými osobami jsou Pomikálek s 13,2, Ježek s 12,4 a Kotásek s 9 body. Právě tato čtveřice dostává i nejvýraznější prostor na hřišti, a to v rozmezí 28 až 33 minut každé utkání. Trenér Tomáš Grepl dává prostor i celé lavičce a snaží se zapojit všechny hráče, které má k dispozici.

Tuři jsou nabuzeni pondělní výhrou na hřišti Olomoucka a chtěli by pokračovat výhrou i na domácí palubovce. Uvědomují si, že výkon nebyl bezchybný a je stále potřeba tvrdě pracovat na nedostatcích ve hře. Po slabém vstupu do sezóny si uvědomují, že každé utkání má teď cenu zlata a pro postup zaručující play-off příčky nesmí přijít ztráty. Do utkání nebude připravený Jan Hlobil, který má svalové zranění.

Pavel Slezák (hráč Svitav): “Děčín je známý svoji agresivní a tvrdou hrou.  Nesmíme se nechat vyprovokovat a hrát koncentrovaně celý zápas. Musíme zlepšit obranu, kde jsme měli v posledním zápase velké problémy!”

Martin Novák (asistent trenéra): “Při pondělní výhře na Hané jsme v utkání udělali i spoustu chyb. Ty se nyní snažíme odstranit a vylepšit náš herní projev. Pokud předvedeme dobrý týmový výkon, především na obranné polovině, tak věřím v naší výhru.”

21.04.2024, 18:00