VE DRUHÉM KOLE JEDEME NA PALUBOVKU BK OPAVA zpět
VE DRUHÉM KOLE JEDEME NA PALUBOVKU BK OPAVA

Ve 2.kole nás čeká výjezd na palubovku silného týmu BK Opava. Utkání se koná ve Víceúčelové hale Opava ve středu 16.9.2020 od 18:00. Utkání bude vysíláno na TVcom.cz v rámci nového formátu Studio basketbal, které začíná vysílat už v 17:30.

BK Opava v prvním kole získala výhru mad Ústím n. Labem o 2 body až tříbodovou střelou zhruba 2 vteřiny před koncem utkání, kterou proměnil vynikající střelec Jurečka. Opavský tým je tento rok opět českým týmem. Po letních odchodech Václava Bujnocha s Rostislavem Dragounem do našeho týmu a ukončení kariéry Vojtěcha Bratčenkova se k týmu připojili mladíci Jan Mička ze Snakes Ostrava a odchovanec klubu Adam Robenek. Další posily do Opavy nezamířili. K tomu se připojilo dlouhodobé zranění Radima Klečky a na papíře to vypadá na velké oslabení. Pravdou, ale je že v úzké rotaci se stále jedná o velmi silný tým, který se nemůže podcenit. Hru stále z rozehrávky diriguje Jakub Jiřina, který v prvním kole ukázal svou sílu a i díky němu a jeho 36 bodům si Slezané ze severu čech odvezli výhru. Kolem něj jsou hráči jako Jurečka, Gniadek, Švandrlík, Zbránek a další. I tento rok se budou spoléhat na střelbu z dlouhé vzdálenosti. To bylo vidět v prvním kole, kdy proměnili 15 trojek při úspěšnosti 41,7%.

My jsme v první kole na domácí palubovce prohráli s Nymburkem, kdy jsme nezvládli úvodní čtvrtinu a posledních pět minut utkání, ve kterých jsme prohráli o 31 bodů. Pokud v utkání s Opavou budeme hrát jako zbylých 25 minut, tak máme šanci na úspěch. Na toto utkání se opět budeme muset připravit bez Václava Bujnocha, který je stále pro nemoc mimo hru.

Dragoun Rostislav (hráč): “Ve středu nás čeká další velmi těžký soupeř. Tim je Opava. Tým pod vedením Jakuba Šiřiny spolu s partou, která se zná dlouhá léta a šestým hráčem na tribuně nebude nic příjemného. Samozřejmě věřím že naše mladická dravost a agresivní hra dokáže přebít jejich zkušenosti a z opavské haly si dovezeme vítězství.”

Blaho Martin (asistent trenéra): “Tak jako do každého našeho utkání i do Opavy jedeme s cílem vykonavat všechny činnosti, které třeba proti danému soupeři na hřišti udělat, abychom byli uspění nejlépe jak umíme a opět posunuli naši celou herní identitu od obrany až po útok na kvalitnější a hlavně efektivnější úroveň”.

21.04.2024, 18:00