VÍTĚZNÝ ZISK MÍČE TOMÁŠE JANSY PŘINESL TURŮM DVACÁTOU VÝHRU V ŘADĚ zpět
VÍTĚZNÝ ZISK MÍČE TOMÁŠE JANSY PŘINESL TURŮM DVACÁTOU VÝHRU V ŘADĚ

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE - TUŘI SVITAVY  68:70 (37:42)

Body Litoměřice: Karlovský 29 (10 doskoků, TH 7/7), Haibilík 9, Zajíc 6, Šotnar 6, Grunt 6, Dvořáček 5, Maděra 5, Wiesner 2

Body Svitavy: Slezák 23, J.Jokl 10, Novák 10, Svojanovský 9, Jansa 7, L.Jokl 5, Jurka 3, Vondra 3

Trojky 9 - 8  Dvojky 16 - 18  TH 9/10 - 9/19  Doskoky 27 - 19 (útočné 6-4)  Ztráty 3 - 5

Svitavští Tuři vstoupili do zápasu velmi koncentrovaně. Brzy získali dvouciferný náskok a vše šlo dle plánu. První čtvrtinu ovládli 19:28 a byli jasně lepším týmem na hřišti. Varování přišlo hned v úvodu druhé desetiminutovky. Domácí rychle skóre vyrovnali především díky výbornému Karlovskému. Tuři v sestavě "základní pětky" svému soupeři přeci jen před odchodem do šaten odskočili na rozdíl pěti bodů. Po přestávce to dlouho vypadalo, že hosté mají zápas pod těsnou kontrolou. Po vyrovnané třetí desetiminutovce 17:17 drželi pětibodový náskok Ještě dvě minuty do konce vedli rozdílem šesti bodů, ale po dvou trojkách domácích bylo 30 vteřin před koncem srovnáno 68:68. Svitavští zakončovali útok nepřesnou trojkou Jurky a domácí měli 10 vteřin na vítěznou akci. ExTur v barvách Litoměřic Michal Šotnar, který v předešlém útoku trojkou srovnával, byl připraven na závěrečnou akci. Pro něj bohužel, pro nás bohudík nebyl připraven na překvapivý obranný atak od Tomáše Jansy, který vypíchl z driblinku míč a dvojtaktem poslal Tury 1,4 vteřiny před koncem do vedení 68:70. Naštěstí poslední dvoubodová střela domácích do koše nespadla a tak Tuři posunuli svoji rekordní sérii výher na číslo 20.

Nutno říci, že dnes nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Tuři se po půli trápili v útoku a vůbec si nevěděli rady s hrou pivota Karlovského (8/12 za dva body 2/3 za tři body, TH 7/7). Naštěstí se v domácím dresu nenašel nikdo, kdo by zapsal dvouciferné body. U Turů po domácí odmlce proti Jindřichovu Hradci opět zabral Pavel Slezák autor 23 bodů. Jinak žádný z hráčů nepředvedl v zápase svůj nadprůměrný výkon.

Trenéra Bálinta musí těšit, že se před nedělním domácím zápasem s Pískem (17 hodin) nikdo nezranil a můžeme tak nastoupit ve stejné sestavě jako v Litoměřicích. Pokud chtějí Tuři Sršně Písek porazit musí předvést výkon jako v první desetiminutovce v Litoměřicích, ale po celých 40 minut. Věřme, že to společně dáme!!