ŽOLÍK AUTREY V DRUHÉ PŮLI SROVNÁVÁ SÉRII NA 2:2. V ÚTERÝ VE SVITAVÁCH ODVETA! zpět
ŽOLÍK AUTREY V DRUHÉ PŮLI SROVNÁVÁ SÉRII NA 2:2. V ÚTERÝ VE SVITAVÁCH ODVETA!

BK ARMEX DĚČÍN - DEKSTONE TUŘI SVITAVY  93:80 (38:38)

Body Válečníci: Ježek 19, Carlson 16 (8 doskoků), Autrey 13 (5 asistencí), Kroutil 11, Pomikálek 9, Krakovič 8, Šiška 6 (5 asistencí), Landa 6, Feštr 6.

Body Tuři: Svoboda 17, Aiken 13, Teplý 12, O´Brien 8, Marko 8 (6 asistencí), Slezák 7, Kovář 6, Puršl 4, Novák 2, Jelínek 2, Číž 1.

Trojky  4 - 8  Doskok 37 - 28   TH 40/31 - 37/22  Ztráty 11 -13  Asistence 13 - 20

V zápase číslo čtyři šlo jako vždy o hodně. Děčín by v případě další domácí prohry musel čelit třem matchballům, a to se mu určitě nechtělo. Hlavně Šimonu Ježkovi, autorovi prvních deseti bodů Děčína! Tuři sice Trojkou Teplého odskočili na 10:14, ovšem Válečníci rychle srovnali a první desetiminutovku vyhráli 20:18. V druhém dějství se to tahalo o každý bodík. Když už to vypadalo, že domácí půjdou do šatny spokojenější srovnal Svoboda střelou z jumpu na poločasových 38:38. Na první pohled by se dalo říci, že zápas mají Tuři skvěle rozehraný. Na druhý pohled už to tak vesele nevypadalo. Čtyři klíčoví hráči Turů měli odehráno kolem patnácti minut a "žolík" Autrey pouze osm. V první půli se snažil šetřit energii a pouze tvořil hru pro své spoluhráče a sám nezakončoval. V duhé půli začali lépe Tuři. Aiken je posunul do vedení 40:44. Domácí srovnali Ježkem na 46:46 a taženi "čerstvým" Autreyem (13 bodů) začali zlobit. Jejich vedení 56:53 zkorigoval jednou šestkou Číž a pak domácí zasadili první úder minišňůrou 6:0 na 62:54. Na to ještě stačil zareagovat O´Brien 62:57, jenže to byla jen poslední demonstrace tuřího vzdoru. Následující úsek vyhráli Válečníci 7:2 a odskočili na 69:58. Od této chvíle již zápas kontrolovali. Tuři se nevzdávali a snažili se vrátit do zápasu. Domácí "pohoda" v útoku jim to dnes nedovolila. V závěru zápasu dostali šanci hráči obou laviček a tak se oba týmy představí  v úterý ve Svitavách za vyrovnaného stavu 2:2. Dnes se mohl domácí trenér Grepl opřít v útoku hned o 9 hráčů, kteří zaznamenali minimálně 6 bodů. To se o trenérovi Růžičkovi rozhodně říci nedalo.

Zápas se dnes rozhodoval v podkošovém prostoru a tam domácí vládli ve hře 1 na 1. Pokud chtějí Tuři zapsat třetí výhru, budou muset pod košem výrazně přitvrdit a v útoku držet svojí kombinační hru s rychlým přechodem do útoku. No dost spekulací - trenérské duo Turů jistě něco do pátého zápasu vymyslí. Kdyby jim před dvojzápasem v Děčíně někdo nabídl jednu výhru - brali by ji všemi deseti.