ČTVRTÁ VÝHRA V ŘADĚ PŘIŠLA PROTI ÚSTÍ zpět
ČTVRTÁ VÝHRA V ŘADĚ PŘIŠLA PROTI ÚSTÍ

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem  83:72 (46:36)

Body DEKSTONE: Marko 21 (8 asistencí), Svoboda 17, Dragoun 11, Bujnoch 11, Slezák 8, Welsch 5, Sehnal 4, Johnson 2, Křivánek 2, Goga 2

Body SLUNETA: Autrey 20 (6 asistencí, 7 doskoků), Pecka 18 (10 doskoků), Hanes 15 (6 asistencí), Maděra 5, Fait 4, Karlovský 4, Haiblík 4, David 2

Trojky 14 - 3  Dvojky 17 - 25  TH 7/11 - 13/22  Doskoky 36 - 36 (útočné 9 - 12)  Ztráty 20 - 21  Asistence 23 - 20

První zápas v roce 2021 sehráli Tuři na domácí palubovce proti týmu SLUNETA Ústí nad Labem. Do zápasu nastoupili v kompletní sestavě a do role favorita zápasu je posunuly tři absence soupeře v podobě Šotnara, Svejcara a Rakočeviče. Již úvod zápasu jasně naznačil silné stránky obou týmů. Na straně domácích to byla tříbodová střelba a na straně hostí především hra jeden na jednoho. V celé první čtvrtině se hrálo zcela vyrovnaně. Hosté se prosazovali z pod koše a domácí trefovali trojky. Klíčová pasáž zápasu se odehrála ve druhé čtvrtině, kdy dvě trojky Romana Marka zavelely k náporu Turů, kteří do půle vybojovali desetibodové vedení. Velmi jim k tomu pomohlo deset úspěšných trojek.

Hosté po přestávce bojovali a snažili se dostat do zápasu. Podařilo se jim vyhrát třetí hrací období o 3 body a do závěrečné desetiminutovky šli se sedmibodovým mankem. Naštěstí je domácí blíže nepustili a koncovku si zkušeně pohlídali. Konečná výhra o 11 bodů je tak spravedlivým obrazem dění na hřišti.

Tuři dali o 11 trojek více, což byl klíč k jejich vítězství. V zápase bylo k vidění celkem 41 ztrát - typický to znak povánočního basketbalu. Lídrem domácích byl kapitán Roman Marko. Na straně hostí jednoznačně Lamb Autrey, kterému bodově sekundovala dvojice Pecka - Hanes. Trenér Lukáš Pivoda se mohl v zápase opřít o početnější rotaci hráčů. Důležitá sedmá výhra sezóny drží Tury na osmém místě průběžné tabulky znamenajícím postup do skupiny A1. Nyní je čekají dva zápasy na palubovkách soupeřů v Hradci Králové a Kolíně. Oba soupeři dokázali ve Svitavách zvítězit. Dnešní výkon by zřejmě na úspěch nevedl. To vědí dobře hráči i trenéři. Přesto by se pátá výhra v řadě hodila, a to tak že velmi.

Antonín Pištěcký (hlavní trenér Ústí n. Labem): “Gratuluji domácím k vítězství, k zaslouženému vítězství. Pár slov k zápasu nebo k našemu výkonu. Já nebudu negativní k našemu výkonu v tom smyslu, co se týče nasazení. Co se týče nasezení, tak z naší strany celkem slušný. Bohužel byli minimálně dva rozdíly mezi námi a domácími. První věc je provedení samotných fragmentů útoku, kdy byly totožné situace na obou stranách, ale domácí mají kvalitu, a to provedení bylo trošičku lepší. V basketbalu to stačí k tomu, aby se objevila otevřená střela. A tím se dostáváme k druhému důvodu toho proč jsme prohráli. Je to střelecká úspěšnost domácích. Pálili s vysokou úspěšností za tři body, a to je znát. Trochu bych pokáral a zmínil výkon našich mladých hráčů. Ti do toho sice dali velkou energii, ale bohužel týmu na útočné polovině nikdo nepomohl, a tak odjíždíme s prohrou.”

Lamb Autrey (hráč Ústí n. Labem): “Byl to těžký zápas. Měli jsme pár zraněných hráčů, ale to není omluva. Myslím si, že jsme hráli tvrdě, ale ja kdo říct. Ztráty a obranný doskok rozhodili zápas. Soupeř proměňoval střely po našich ztrátách. My jsme ten zápas mohli vyhrát, ale příliš mnoho ztrát nás stálo utkání. Díky za podporu.”

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Svitav): “My jsme samozřejmě rádi, že jsme zahájili nový rok vítězstvím. Máme momentálně čtyři vítězství v řadě. Chtěli jsme se prezentovat i dobrým výkonem. Bohužel se nám to dařilo jen po určité pasáže utkání. V obraně nás hlavně tížila obrana jeden na jednoho, kdy jsme nestíhali na nohách Autereyho a Hanese. Dostávali jsme lehké koše. Hlavně, když atakovalas druhou stranu clony na míč. Z toho jsme dostali asi osm bodů. V útoku nás srážela naše hloupost a stupidní ztráty. My jsme udělali 20 ztát a z toho minimálně polovina úplně nesmyslných a zbytečných. To náš v útoku trápilo. Kromě obrany jeden na jednoho, to byla celkem slušná týmová práce. Jsem rád za vítězství a budeme se snažit v Hradci Králové předvést lepší výkon, protože tento by na vítězství nestačil.”

Marek Sehnal (hráč Svitav): “Jsme moc rádi, že jsme do nového roku vstoupili výhrou, ačkoliv to bylo ovlivněné tím, že Ústí nepřijelo v plné sestavě. Ale je to pro nás cenná výhra a moc si jí vážíme. Určitě se nám bude hodit seskupeně A1 nebo A2. Myslím, že nás dnes podržela střelba za tři body, ale na co si musíme dát pozor, a máme s tím dlouhodobé problémy, jsou nevynucené ztráty a koncentrace. Když vedeme o 10 bodů, tak už to nejsme schopni to natáhnout na 20 bodů. Děláme chyby a pak si to zbytečně dramatizujeme.”


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
1. Královští sokoli 32 15 17 2649:2734 47
2. SLUNETA Ústí nad Labem 32 15 17 2676:2652 47
3. DEKSTONE Tuři Svitavy 32 14 18 2610:2652 44
4. BK ARMEX Děčín 32 14 18 2616:2715 44
5. Olomoucko 32 9 23 2559:2783 28
6. NH Ostrava 32 6 26 2415:2870 19
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...