Čtvrtfinále jsme vyhráli 2:0 a slavíme postup zpět
Čtvrtfinále jsme vyhráli 2:0 a slavíme postup

Do Prahy odjížděli Tuři s matchbolem v ruce, neboť po páteční domácí výhře vedli v sérii hrané na 2 vítězné zápasy 1:0.

Opět jsme měli k dispozici kompletní sestavu, ale bohužel jsme se z tohoto faktu těšili jen úvodní vteřinu. Po rozskoků si bohužel pivotman Jaroslav Kubín neštěstně došlápl na nohu Ondřeje Kohouta, který po dopadu skončil hodně na naší polovině a tak bylo neštěstí na světě. Tato skutečnost se v úvodních minutách hodně podepsala na našich hráčích, kteří byli trochu v šoku z velmi brzkého oslabení. Ve čtvrté minutě jsme prohrávali 4:9 a v páte 11:15. Pak jsme se ale rozjeli k velikému výkonu. Obrana postupně utahovala šrouby a dařilo se nám chodit rychle dopředu. Zbylé minuty úvodní čtvrtiny jsme vyhráli 19:1 a získali nejenom vedení 30:16, ale především potřebnou jistotu a uklidnění. Druhá desetiminutovka byla již hodně vyrovnaná a domácím se podařilo zastavit náš nápor. Do poločasu jsme tak naše vedení navýšili o jediný bod na 50:35.

První koš druhého poločasu dali domácí, ale pak jsme vstřelili 12 bodů v řadě, navýšili vedení na 62:37 a utkání tím definitivně zlomili. Celá třetí perioda se nesla v naší jasné převaze a nakonec jsme jí vyhráli 32:11.

V poslední čtvrtině dostali větší prostor hráči z lavičky a většina z nich se zapsala i do střelecké listiny. Domácí dokázali v této části rozdíl ve skóre trochu snížit, ale nic to nemohlo změnit na naší jasné a zasloužené výhře.

Sokol Pražský - Tuři Svitavy  66:93  (16:30 35:50 46:82)

Slezák - 25, Marko - 24 (+7 doskoků a 7 asistencí), Novák - 16 (+15 doskoků), Hlobil - 11 (+8 doskoků), Jurka - 5, Jokl - 5, Petric - 3, Hanuš - 2, Sedláček - 2, Suchomel - 0

Pavel Slezák se po pátečním návratu po zranění vrací do své obvyklé formy. I v neděli byl nejlepším střelcem utkání, když za 24 minut na hřišti stihl skórovat 25 bodů. K nim si pomohl především přesnou muškou z dálky, když proměnil 6 z 11 trojkových pokusů. Zdatně mu sekundoval rozehrávač Roman Marko, který si k 24 bodů pomohl čtyřmi přesnými střelami z perimetru. K tomu roman připsal po sedmi doskocích i asistencích a podal další svůj komplexní výkon.

Martin Novák a double-double jde letos k sobě a potvrdilo se to i v Praze, kde se Martin dostal na 16 bodů a s 15 doskoky byl i nejlepším doskakovačem utkání.

Blízko double-double byl i Jan Hlobil, který nakonec zakončil duel s 11 body a 8 doskoky.