LUKÁŠ PIVODA O ROZHODNUTÍ UKONČENÍ SOUTĚŽE zpět
LUKÁŠ PIVODA O ROZHODNUTÍ UKONČENÍ SOUTĚŽE

Finiš první sezony v pozici hlavního kouče svitavských Turů si Lukáš Pivoda určitě představoval jinak. Ale i on se s rozhodnutím Asociace ligových klubů a jeho následným posvěcením Výborem České basketbalové federace, ukončit ji z důvodu pandemie koronaviru, ztotožňuje.

„Je zřejmé, že nikdo z nás z toho po sportovní stránce nemáme radost, ovšem situace je taková, že nevíme, jak dlouho budou současná opatření trvat. Kdyby byla soutěž nadále pouze přerušená, bylo by to oddalování nevyhnutelného. Ukončení je rozumný krok,“ sdělil trenér Pivoda.

Svitavy přitom měly ročník báječně rozehraný, v elitní nadstavbové skupině A1 jim patřila průběžná třetí příčka a zisk první ligové medaile pro Tury se jevil zcela reálně.

„Je ve hvězdách, jestli by se to povedlo, ale sezona byla rozjetá velmi slušně. Jsou však důležitější věci než basketbal a ochrana zdraví je jedna z nich. Náš cíl byl dostat se do finále nebo získat minimálně medaili - do hry se měl vracet Matěj Svoboda a kompletní bychom byli ještě silnější,“ přemítal Pivoda.

Ten zároveň věří, že se nebudou anulovat dosavadní výsledky.

„Samozřejmě si uvědomuji složitou situaci ohledně baráže. Já osobně bych se nebránil řešení, aby nepadal nikdo a liga by se rozšířila o další tým. Pořadí v A1 snad zůstane i v návaznosti na příští sezonu. S čelnými příčkami je spojena i účast v evropských pohárech. Bylo by to‚ spravedlivé i kvůli lidem kolem klubů, fanouškům a hlavně sponzorům,“ podotkl trenér Svitav.

Co jej v sezoně potěšilo? Zaprvé důvěra a podpora vedení, které jej povýšilo z asistentské role.

„Dále je to sehranost a fungování celého realizačního týmu. Velkou radost jsem měl z práce hráčů na trénincích a z toho, že mladí hráči opět o něco povyrostli. Výsledkově bych určitě vyzdvihl leden, kdy jsme z devíti zápasů osmkrát vyhráli. To byla výborná jízda a podávali jsme naše nejlepší výkony. V neposlední řadě nás potěšila neutuchající věrnost a loajalita našich skvělých fanoušků,“ vypočetl kouč.

Hráčům, kterým dál běží smlouvy, dopřál volno, aby si vyčistili hlavu. „Individuální plány začnou plnit od pondělí. Uvidíme, jaká bude situace v následujících týdnech. Momentálně se scházet nebudeme,“ nastínil. Žádné dramatické změny v kádru přitom v létě neočekává.

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/basket/koronavirus-svitavy-pardubice-muzi-konec-sezony-reakce.A200320_539938_sport-basket_tof


Aktuální zápas
16.08.2020, 17:00

WKS Śląsk Wrocław
vs

DEKSTONE Tuři Svitavy
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...