Oslabení Tuři podlehli Litoměřicím i na jejich palubovce zpět
Oslabení Tuři podlehli Litoměřicím i na jejich palubovce

Poslední venkovní výjezd v rámci nadstavbové skupiny o 1. až 6. místo zavedl Tury do Litoměřic, kde na nás čekal silný soupeř opírající se o několik hráčů z KNBL. Naopak naše sestava byla oslabena o dva zraněné členy základní sestavy, nejlepšího střelce týmu Pavla Slezáka a pivotmana Jana Hlobila.

Úvodní čtvrtina byla hodně vyrovnaná a skóre po ní bylo 18:19. I ve druhé části se oba týmy střídaly ve skórování, byť lehce úspěšnější byli domácí, kteří v poločase vedli 41:36.

Ve 23. minutě se Litoměřice poprvé dostaly do dvouciferného vedení při stavu 51:41. Nám se ale opět podařilo na tento nápor domácích zareagovat a do konce třetí čtvrtiny stáhnout na rozdíl jediného koše 66:64.

Do záverečné a rozhodující čtvrté desetiminutovky nastoupili lépe naši soupeři, kteří využili několika našich zbytečných ztrát  a chyb ke snadnému zakončení. Zároveň v této části dohrával náš nejlepší střelec Martin Novák se 4. fauly, což ho značně limitovalo při obraně silných domácích pivotmanů. Zároveň nám už začaly postupně docházet síly, neboť při absenci Slezáka s Hlobilem byla naše rotace výrazně užší, a tak hráči základní rotace měli v nohách už hodně minut.

Čtyři minuty před koncem byl stav ještě hratelný 81:75, ale nám se během dalších dvou minut nepodařilo skórovat z několika útoků po sobě a tak domácí své vedení navýšili a výhru si už pohlídali.

Nadstavbovou část zakončíme v neděli 17. března domácím utkáním proti již jistému vítězi nadstavbové části GBA Lions Jindřichův Hradec.

Slavoj BK Litoměřice - Tuři Svitavy  92:79  (18:19 41:36 66:64)

Body: Novák - 31 (+7 doskoků), Kubín - 13 (+13 doskoků a 5 asistencí), Marko - 11 (+6 asistencí a 8 doskoků), Petric - 9 (+5 doskoků), Jurka - 8, Sedláček - 3, Ropek - 2, Jokl - 2, Suchomel - 0

Další skvělý výkon předvedl v pátek Martin Novák, který byl s 31 body nejlepším střelcem zápasu při vynikající úspěšnosti střelby 80% za dva body, když proměnil 12 z 15 střel za 2 body.

Na dvouciferný počet bodů se v našem týmu dostali ještě Jaroslav Kubín a Roman Marko. Jarda k 13 bodům doskočil i 13 míčů a zaznamenal tak svůj první double-double v dresu Turů. Romanův komplexní výkon se zastavil na 11 bodech, 8 doskocích a 6 asistencích.

Této trojici střelecky ještě sekundoval Saša Petric s 9 body a Radek Jurka s 8 body.