PAVEL SLEZÁK TŘIKRÁT ZA TŘI S KLAKSÓNEM A DESÁTÁ VÝHRA ZA 110 zpět
PAVEL SLEZÁK TŘIKRÁT ZA TŘI S KLAKSÓNEM A DESÁTÁ VÝHRA ZA 110

TUŘI SVITAVY - BK OPAVA "B"   110:52 (53:26)

Body Svitavy: Slezák 27, Jansa 19 (10 asistencí, 6 zisků, užitečnost 37), Hlobil 16, J.Jokl 11 (10 doskoků), Novák 10, Vondra 8. Jurka 7, Balija 5, Svojanovský 4, Baťa 3

Body Opava: M.Kurečka 12, Štěpánek 10, Mička 10,Š.Kurečka 9, Robenek 5, Žídek 3, Lazecký 3

Trojky 6 - 6  Dvojky 37 - 12  TH 18/30 - 10/22  Doskoky 61 - 26 (útočné 26 - 6)  Ztráty 12 - 24

Zápas prvního se třetím přinesl od úvodní minuty svižný basketbal, ve kterém měli od úvodní minuty navrch domácí hráči. Dá se říci, že na každý koš hostí odpověděli domácí dvěma koši. Stav byl 30:15, v poločase 53:26, ve druhé půli 80:40 a hostům chyběla jedna troječka, aby tomu tak bylo i v konečném skóre zápasu. V rychlém a tvrdém zápase bylo k vidění hodně osobních soubojů a pěkných akcí na obou stranách palubovky. Raritou jistě bylo, že první tři čtvrtiny uzavíral trojkou vždy Pavel Slezák. Tu třetí uzavřel přesnou střelou z půlky! Hosté se v podkošovém prostoru houževnatě byli s výškovou převahou Turů, kteří v zápase zaznamenali 26 útočných doskoků. Ke cti hostů jistě patří, že celý zápas odehráli ve vysokém tempu a i díky jejich přístupu k zápasu bylo stále na co koukat. Svůj nejlepší zápas v dresu Turů odehrál rozehrávač Tomáš Jansa, který byl v laufu. Užitečnost 37 jen zarámovala jeho pohodu a efektivitu. Jeho průnik přes tři obránce a následná zadovka na Honzu Hlobila byla TOP!  K desáté výhře bodově přispělo všech deset hráčů domácích. Stý bod v zápase vstřelil k velké radosti všech ostatních domácích hráčů (příspěvek do týmové kasy) nováček týmu Jonáš Balija. V dresu hostí tvrdili muziku především  bratři Kurečkové, Štěpánek a Mička.

Velké poděkování patří svitavským fanouškům za podporu.

Další zápas čeká Tury vedené Petrem Bálintem již ve středu v Brně, kde od 19.30 nastoupí v Českém poháru v hale Žabovřesk, které také dokázali dát v zápase 110 bodů jako dnes Tuři. K vidění bude jistě velmi zajímavé utkání jehož vítěz se utká v dalším kole 8.12. s KNBL týmem BASKET BRNO vedeném ExTurem Lubošem Růžičkou. Držte Turům palce!!

Další ligové utkání je čeká doma 27.11. v 17 hodin proti U23 Brna. Takže vlastně takový možná třízápasový brněnský test formy Turů.