Prohra na úvod baráže, ale se ctí zpět
Prohra na úvod baráže, ale se ctí

Úvodní barážové utkání se Slavií Praha se odehrálo v hale Na Střelnici před fantastickou kulisou 1115 fanoušků.

Vstup do utkání vyšel daleko lépe hostům, kteří na nás vlétli a po čtyřech minutách vedli 14:2. Nám se ale podařilo na tento náskok zareagovat a i díky přechodu na zónovou obranu jsme postupně hru i skóre srovnali. O čtyři minuty později to totiž bylo 18:18. Poté se až do poločasu hrálo hodně vyrovnané utkání a do šaten jsme odcházeli s mankem pouhých 4 bodů.

Třetí čtvrtina rozhodla a bohužel v ní byl soupeř lepší. Dokázal dobře kombinovat a případné nepřesné střely si častokrát i doskočil. Když se k tomu přidalo několik našich zbytečných ztrát, tak jsme rázem před závěrečnou čtvrtinou prohrávali 59:74. Poslední desetiminutovka přinesla nejofenzivnější podívanou a skončila výhrou Slavie o jediný bod 29:28.

Konečný rozdíl 16 bodů dává soupeři do odvety komfortní náskok, ale Tuři rozhodně nepropadli a s profesionálním týmem z nejvyšší soutěže dokázali sehrát poměrně vyrovnané utkání. Odveta se bude hrát v Praze již ve čtvrtek 9. května a naším cílem bude soupeře co nejvíce potrápit, i když to bude opět extrémně náročné.

Tuři Svitavy - SK Slavia Praha  87:103  (20:25 43:47 59:74)

Novák - 26 (+12 doskoků), Marko - 20 (+5 doskoků), Slezák - 11, Petric - 9 (+5 asistencí), Jurka - 8, Jokl - 7, Hlobil - 6 (+6 doskoků a 5 asistencí), Suchomel, Ropek, Sedláček, Hanuš

Výborný výkon předvedl pivotman Martin Novák, který byl s 26 body naším nejlepším střelcem. K tomu připojil i 12 doskoků a zaznamenal tak ceněný double-double. Střelecky mu zdatně sekundoval Roman Marko, který zakončil zápas na 20 bodech. Do dvouciferných bodů se dostal s 11 ještě Pavel Slezák. Jan Hlobil se tentokrát tolik neprosadil v zakončení, když připsal 6 bodů, ale k tomu přidal i 6 doskoků a rozdal 5 asistencí. Na 5 asistencí se dostal ještě devítibodový Saša Petric.