PRVNÍ SEMIFINÁLE PŘETLAČILI TUŘI NA SVOJI STRANU PO PŮLI A UJALI SE VEDENÍ V SÉRII 1:0!! zpět

Body Tuři: O´Brien 22, Aiken 15, Svoboda 12, Marko 11 (6 asistencí), Jelínek 7, Puršl 7, Kovář 4, Slezák 3, Teplý 3, Číž 2 (6 asistencí).

Body Válečníci: Autrey 22, Krakovič 12, Šiška 11, Pomikálek 9, Carlson 8, Feštr 8, Ježek 6, Landa 4, Kroutil 1.

Trojky: 5 - 8  Doskoky 40 - 30   TH 28/19 - 21/19   Ztráty 17 - 11   Asistence  24 - 19

Hráč zápasu -  Sean O´Brien (Svitavy)

Válečníci vyhráli těžkou čtvrtfinálovou sérii s Opavou 4:3 a naproti tomu Tuři zvládli Slunetu porazit rychleji 4:1. Právě větší rozehranost hostí ovlivnila průběh první čtvrtiny, kdy skvělou agresivní obranou Tury doslova deptali. Oddechový čas domácích za stavu 4:11 sice zklidnil domácí útok, ale rozjeté Válečníky se jim dlouho přibrzdit nedařilo. Domácí první dějství prohráli o 4 body. V druhé čtvrtině to chvíli vypadalo, že by domácí mohli převzít taktovku utkání. Jenže hosté je rychle vrátili zpátky na zem a zaslouženě vyhráli poločas o dva body 38:40. Po průběhu první půle museli být domácí diváci celkem spokojeni, protože hosté dali do hry obrovské množství energie na obranné polovině a chvílemi byli lepším týmem. Po přestávce se již Tuři zklidnili a trpělivou hrou si budovali náskok. Po prostřídání domácí základní pětky se jim zadrhla bodová produkce a hosté vrátili velmi rychle do zápasu. Naštěstí je Tuři udrželi na uzdě a po třiceti minutách vedli o 3 body. Následně trenér Růžička nechal na hřišti oba playmakery Romana Marko a Adama Číže, a to domácím hodně pomohlo v kreativní hře v útoku. Výsledkem byl klíčový trhák na vedení o 15 bodů. Ještě čtyři minuty před koncem vedli domácí o 12 bodů, ale pak přišla fáze zápasu, kdy nedali čtyři šestky v řadě a hosté vycítili šanci. Bod po bodíku náskok Turů snižovali. a když už to vypadalo, že se bude hrát koncovka dal smeč z rychlého protiútoky výborně hrající Aiken a to vrátilo domácím klid. Hosté se sice snažili zápas zvrátit ve svůj prospěch, ale trestné hody již domácí proměňovali a uhlídali si potřebný bodový polštář až do konce utkání. Jejich první semifinálová výhra v historii klubu se nerodila vůbec lehce (vloni s Nymburkem 0:4 na zápasy). Hosté skvělým svitavským fanouškům názorně předvedli svoji oprávněnost hrát semifinále ligy.

Válečníci byli lepší v trojkách i trestných hodech. Domácí Tuři však kralovali na útočném doskoku (14 - 7), v rychlém protiútoku 23:16 a v bodech z podkošového prostoru 48:30. U hostů tradičně nejvíce "zlobil" Autrey autor 22 bodů. V jednu chvíli Šiška dvěma trojkami za sebou hodně "zastrašil", ale Tuři taženi O´Brienem a Markem vyhráli zcela zaslouženě. Vedení 1:0 je skvělým vykročením do semifinálové série.

Historicky první výhru Turů v semifinále NBL sledoval i vítěz NBA v dresu Houstonu Chorvat Žan Tabak. Tento basketbalový svátek si nenechali ujít ani hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický a starosta Svitav Mgr. David Šimek. Pardubický kraj i Město Svitavy jsou významnými dlouholetými podporovateli Turů. Děkujeme za podporu!!!