PRVNÍ UTKÁNÍ PO RESTARTU SOUTĚŽE PROTI OLOMOUCKU zpět
PRVNÍ UTKÁNÍ PO RESTARTU SOUTĚŽE PROTI OLOMOUCKU

Tury po více než měsíci čeká další utkání Kooperativa NBL. K 9. kolu zajíždíme na palubovku BK Olomoucko. Utkání se bude opět hrát bez diváků. Sledovat jej ovšem můžete na TVcom.cz v pondělí 16. listopadu od 17:00.

BK Olomoucko je v tabulce KNBL na 11. místě se shodnou bilancí jako náš tým. Bude to tedy souboj posledních dvou celků a výhra může oba týmy pozitivně nakopnout do dalších zápasů. V posledním kole Hanáci na půdě Brna bojovali vyrovnaně více než tři čtvrtiny. Poté ovšem došly fyzické síly a na tým dolehl tréninkový deficit, který byl způsobený koronavirovou nákazou celého týmu. Družstvo vedené trenérem Benačkem se v útoku nejvíce spoléhá na trojici Váňa, Palyza a Bezbradica. Posledně jmenovaný ovšem do posledního utkání nezasáhnul. Tito hráči v součtu průměrují celkem 47,6 budu na utkání, což je téměř 60% bodů celého týmu. Z rozehry hru řídí zkušená dvojice Kouřil s Feštrem a nesmíme zapomenout ani na atleticky disponovaného Pekárka, který také umí do hry výrazně promluvit.

Oproti užší rotaci Olomoucka bychom měli mít výhodu, protože náš tým je po delší pauze bez zraněných hráčů a to i včetně Honzy Křivánka, který naposledy odehrál utkání 16. října. Na hráčích nyní v tréninku byla vidět obrovská chuť na basketbal a napravit nepovedený vstup do soutěže. Tomu mohla pomoci i delší pauza bez basketbalu. Jak dobře se tým připravil můžeme všichni sledovat v pondělí od 17:00 na TVcom.cz. Jediná absence, a to trvalá, je na postu asistenta trenéra. V průběhu přerušení soutěže byl odvolán Martin Blaho z důvodu snižování rozpočtu v souvislosti s koronavirou pandemií.

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Turů): “V první řadě máme velkou radost, že se můžeme vrátit zpět na palubovky, a hrát soutěžní utkání. Po dlouhé pauze vyjíždíme na palubovku Olomoucka, které se potýká s  nepovedeným vstupem do sezony, jako my. I přesto mají v týmu velkou kvalitu. Soupeř nejvíce spoléhá na reprezentanta a ostostřelce Lukáše Palyzu, kterému zdatně sekundují Bezbradica s Váňou. Na rozehrávce se o míče dělí Kouřil s Feštrem a perimetr před sezonou posílil křídelník Pekárek. Cesta k vítězství povede přes kvalitní práci na obranné polovině, se kterou máme doposud velké problémy. V tréninku však byla na týmu vidět velká chuť a nasazení. Věřím tak, že půjdeme do dalších zápasům s čistou hlavou a budeme předvádět výkony, hodné našim ambicím.”

Marek Welsch (rozehrávač Turů): “V Prostějově nás čeká těžký zápas, i když se Olomoucku momentálně nedaří. Na pondělí jsme správně naladění po měsíční pauze a pokusíme se vstoupit do navracené soutěže výhrou.”


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
1. Královští sokoli 32 15 17 2649:2734 47
2. SLUNETA Ústí nad Labem 32 15 17 2676:2652 47
3. DEKSTONE Tuři Svitavy 32 14 18 2610:2652 44
4. BK ARMEX Děčín 32 14 18 2616:2715 44
5. Olomoucko 32 9 23 2559:2783 28
6. NH Ostrava 32 6 26 2415:2870 19
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...