S KOLÍNEM NETRADIČNĚ V PÁTEK zpět
S KOLÍNEM NETRADIČNĚ V PÁTEK

První polovinu základní části ukončí 11. kolo KNBL, ve kterém hostíme na domácí palubovce GEOSAN Kolín. Minulou sezónu jsme odehráli s Kolínem dvě utkání a v obou jsme zvítězili. Proti Kolínu jsme odehráli generálku na tuto sezónu a na domácím hřišti se nám podařilo zvítězit. K utkání nebudou připraveni Matěj Svoboda a Jan Hlobil, který si poranil kotník.

GEOSAN Kolín je aktuálně na 9. místě tabulky s bilancí 2 výher a 8 porážek. Výhry si připsal v Brně a doma s Olomouckem. Nyní má tým Kolína sérii čtyř proher v řadě. Do týmu přišel Martin Kolář z Hradce Králové, Luka Igrutinovic, kterého jsme mohli vidět dříve v dresu Ostravy a Ústí n. Labem. Filip Vukosavljević z USK Praha, Lukáš Brožek přišel na hostování z Pardubic. Nováčky v lize jsou Chorvat Vlatko Granić z britské BBL, Američan Benajmin Richardson z polské Dąbrowe Górniczy a posledním příchozím také z polské ligy je Paweł Krefft, který je v týmu na měsíční try-out. V Kolíně je i nestárnoucí David Machač a nám dobře známý Adam Číž, který odehrál závěr poslední sezóny v našem dresu. GEOSAN spoléhá na úzkou rotaci hráčů, kdy hned šestice hráčů hraje průměrně více jak 23 minut z toho tři více než 33 minut a pouze další dva hráči se dostanou nad 10 minut. V útoku je nejvíce vidět Luka Igrutinovic, který dává přes 20 bodů s velmi vysokou úspěšností střelby. Nad 10 bodů se dostanou i ČížRichardson a Vukosavljević. Pozor si musíme dát i na Davida Machače, který dává téměř 9 bodů. Tým Kolína je v celé lize druhý nejlepší tým v úspěšnosti za 2 body a má i nejmenší počet odpískaných faulů v celé lize.

My jsme v posledních dvou kolech nedokázali zvítězit, nejprve v Pardubicích a poté v Opavě. Chceme se naladit na vítěznou vlnu před reprezentační pauzou a netradičně už v pátek od 18:00 budeme v hale Na Střelnici hostit tým Kolína. Budeme potřebovat i Vaši podporu.

Jiří Jelínek k utkání dodává: „I když má Kolín pouze 2 výhry nesmíme nic podcenit. Mají kvalitní základní pětku s nám dobře známým Adamem Čížem. Dobře hrajícím Igrutinovicem a legendou Machačem. Bude důležité ovládnout doskok pod oběma koši. Hrát rychle dopředu a soustředit se na naše trestné hody.“

Asistent trenéra Martin Novák: „Po dvou prohrách v řadě chceme na domácí palubovce opět poznat chuť vítězství a jít do reprezentační přestávky s lepší náladou. Kolín má úzkou rotaci hráčů. Pokud chceme vyhrát, tak musíme celých 40 minut hrát ve vysokém tempu a nepřizpůsobovat se hře soupeře.“