SEMIFINÁLE S BOJOVNÝMI SEVEROČECHY zpět
SEMIFINÁLE S BOJOVNÝMI SEVEROČECHY

Úvodní semifinálové duely proti Válečníkům z Děčína odehrají Tuři před televizními kamerami ČT Sport v pondělí 6. a úterý 7. května. Pondělní úvodní rozskok je naplánován na 18 hodin, úterní zápas bude začínat o hodinu později, v 19:00.

Válečníci postoupili do semifinále přes Opavu, s kterou odehráli velmi napínavou sérii, ve které rozhodl až sedmý zápas. Na konto děčínského celku připisoval nejvíce bodů americký guard Lamb Autrey (14,3), rozehrávač Ondřej Šiška (12,4) a powerforward Klinton Carlson (9,7).

V základní části Kooperativa NBL skončili Válečníci těsně za Tury, na třetím místě s bilancí dvaceti výher a šestnácti proher. Po výměně trenéra, kdy přišel do týmu Tomáš Grepl, dostal tým nový impulz a hraje ještě s větší chutí. Napovídá tomu i úspěšná série proti Opavě.

V minulé sezóně KNBL na sebe narazily oba týmy ve čtvrtfinále play off, ve kterém jsme Severočechy porazili 4:2 a mohli jsme se radovat z postupu do semifinále. Letošní rok se hraje semifinálová série opět na čtyři vítězství.

Jak vidí úvodní semifinálové utkání hlavní coach Lubomír Růžička křídelník Sean O´Brien?

Lubomír Růžička: „V pondělí otevíráme brány semifinále, kde se střetneme s týmem BK ARMEX Děčín. Válečníci doslova vybojovali čtvrtfinále proti BK Opava v poměru 4-3, kdy každý z celků, si držel domácí neporazitelnost. Samozřejmě jsme bedlivě sledovali tuhle sérii a našeho soupeře. Ten prošel doslova turbulentní sezónou, kde dokonce v polovině nadstavby došlo k výměně na trenérském postu. My se ale soustředíme na svoji hru, naše pravidla a chceme hned v pondělí vstoupit do série s maximálním nasazením a odhodláním, tak abychom byli úspěšný. Klíček k dosažení tohoto cíle bude eliminovat hru soupeře, jejich klíčových hráčů a dobře číst obranné systémy soupeře, které se během zápasu velmi často mění. Tým je, až na drobná zranění, kompletní (chybět bude dlouhodobě zraněný Eda Kotásek). Tímto bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky do haly Na Střelnici, jejich podpory si vážíme a teď přichází jejich čas!“

Sean O´Brien: „Děčín hraje velmi tvrdý a fyzický typ hry, takže se musíme v zápase vyrovnat s jejich tvrdostí. Jakmile to uděláme, musíme odvést dobrou práci v týmové obraně, doskoku a také v přechodové fázi. Pokud vše dokážeme, máme šanci zvítězit. Od doby, co nastoupil tým Děčína do skupiny A1, hraje velmi solidní basketbal.“

Zveme všechny fans do haly Na Střelnici! Všichni v bílém!

Jeden sen, jeden tým!


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...