SOUBOJ PRVNÍHO S POSLEDNÍM JASNOU ZÁLEŽITOSTÍ TURŮ

TUŘI SVITAVY - BC VYSOČINA 118:39 (46:20)

Body Tuři: Slezák 38, J.Jokl 20 (14 doskoků, 7 asistencí), Baťa 16 (12 doskoků), Novák 14 (11 doskoků), L.Jokl 14, Jansa 9 (8 asistencí), Jurka 5, Svojanovský 2

Body Vysočina: Plešingr 16, Kourek 6, Novotný 6, Knetl 5, Pešout 3, Šeda 3

Trojky  9 - 6  Dvojky 38 - 8   TH  15/20 - 5/7   Doskoky  60 - 30 (útočné 17 - 10)   Ztráty  13 -25

V úvodu zápasu prvního celku s posledním bylo po dvou minutách 12:0. Poté Tuři vypadli ze střeleckého rytmu, ale hosté se proti kvalitní obraně domácích jen velmi těžko prosazovali. Navíc se jim hned v úvodu zápasu zranil jeden z pivotů a tak zápas byl jen otázkou skóre. První půli zvládli hosté ještě se ctí, ale po půli to již byla hra na jeden koš. Výsledky čtvrtin 34:11 a 36:8 hovoří jasnou řečí. U hostů se dokázal bodově prosazovat pouze Plešingr. Na straně domácích měl opět střelecky nabito Pavel Slezák autor 38 bodů. Zdatně mu sekundoval Kuba Jokl s 20 body a 14 doskoky. Bratři Joklové zaznamenali v zápase celkem 34 bodů, což je jejich maximum ve svitavském dresu. Naposled takto bodovali někdy v žácích Havlíčkova Brodu.

Trenér Bálint byl rád, že se v zápase nikdo nezranil a před posledním zápasem základní části na palubovce Snakes Ostrava chybí Turům poslední krok k dotažení neporazitelnosti v celé základní části skupiny východ. Věřme, že roli favorita potvrdí a vstoupí do skupiny A1 šesti nejlepších týmu soutěže s čistým štítem. Děkujeme všem věrným fanouškům za podporu po celý průběh zápasu.