TUŘI DRTILI OLOMOUC V PRVNÍ ČTVRTINĚ zpět
TUŘI DRTILI OLOMOUC V PRVNÍ ČTVRTINĚ

TUŘI SVITAVY - BK OLOMOUC  90:60 (57:33)
Body Svitavy: Slezák 23, Hlobil 12, Jokl 10 (14 doskoků), Svojanovský 9, Welsch 8, Jansa 8, Jurka 7, Baťa 7 (8 doskoků), Petric 4, Novák 2
Body Olomouc: Jirák 25, Srník 8, Kotala 7, Nosek 6, Štěpán 5 (10 doskoků), A.Klepač 3, Žák 2, Stodůlka 2, Mráz 2.
Trojky 11 - 8   Dvojky 23 - 15   TH 11/20 - 6/9  Doskoky 52 - 37   Asistence 20-11  Ztráty 19 -19 Bloky 4 - 2

Svitavští Tuři vlétli do zápasu jako uragán. Po pěti minutách vedli 20:8 a po osmi proměněných trojkách vyhráli první desetiminutovku drtivě 40:17. Od této chvíle nebylo o vítězi zápasu pochyb a domácí vývoj skóre kontrolovali. Hosté se z úvodní domácí smrště oklepali a druhou desetiminutovku prohráli "jen" 17:16 a druhý poločas rozdílem šesti bodů. Konečný třicetibodový rozdíl odpovídal dění na hřišti a Tuři si tak připsali na své konto již třetí výhru v řadě, která je drží na prvním místě tabulky první ligy skupiny východ. Trenéra Bálinta kromě první desetiminutovky mnoho herních pasáží nepotěšilo. Určitě ne 19 ztracených míčů či 9 neproměněných trestných hodů, které by Tury v souboji s vyrovnanějšími soupeři mohly mrzet. Velké poděkování patří skvělým fanouškům za tradiční hlasitou podporu. Příští zápas hrají Tuři v pátek 8.10 v 19 hodin ve Zlíně.