Tuři mají první domácí výhru zpět
Tuři mají první domácí výhru

I ve druhém domácím zápase jsme hostili rezervu týmu z KNBL. Na soupisce Basketbalu Olomouc je několik hráčů, kteří nastupují, nebo trénují v Olomoucku. Soupeř však v neděli přivezl pouze šestici hráčů a to se podepsalo i na konečném výsledku. Oproti tomu měl domácí lodivod Martin Šorf k dispozici plnou dvanáctičlennou sestavu.

Od úvodních minut bylo zjevné, že budeme diktovat tempo hry a také že budeme mít převahu v podkošovém prostoru. Dařil se nám rychlý přechod do útoku a dokázali jsme i dobře dopravovat míč na naše pivotmany, kteří se z beprostřední blízkosti snadno prosazovali.

Úvodní čtvrtinu jsme vyhráli 32:16 a do poločasu jsme vedli dvacetibodovým rozdílem 57:37. Třetí část jsme zahájili ve velkém stylu, předvedli řadu pohledných akcí a rychle vedení navýšili. Tato desetiminutovka byla střelecky naší nejvydařenější a vyhráli jsme jí 36:18.

V závěrečné čtvrtině dostali prostor především naši mladíci, pro které to byly velmi cenné minuty. Soupeř dokázal v této části lehce korigovat skóre a to hlavně zásluhou 4 přesných trojek za sebou v krátkém úseku.

Naši hráči si rozdělili čas ve hře mezi 9 a 24 minutami a hned 11 z nich se dokázalo zapsat do střelecké listiny. Hráli jsme vylmi rychlý, ale i kolektivní basketbal, o čemž svědčí 32 asistencí.

Tuři Svitavy - Basketbal Olomouc   108:74 (32:16 57:37 93:55)

Slezák - 26 (5 trojek), Hlobil - 19 (+10 doskoků a 5 asistencí), Novák - 15 (+8 doskoků), Marko - 11 (+7 asistencí a 6 doskoků), Ropek - 9, Kostka - 9 (+6 doskoků), Jokl - 7 (+5 doskoků), Suchomel - 6, Jurka - 2, Petric - 2 (+6 asistencí), Sedláček - 2, Janata

Double-double zaznamenal Jan Hlobil, když k 19 bodům a 10 doskokům přidal ještě 5 asistencí. Nejlepším střelcem utkání byl Pavel Slezák, který si k 26 bodů pomohl i 5 přesnými trojkami. Vydařený duel má za sebou i Michal Ropek, který naskočil do svého druhého zápasu v 1. lize a připsal si 9 bodů. Premiérový prvoligový koš vsítil i Tomáš Sedláček.