TUŘI PO SKVĚLÉM ÚVODU PŘEHRÁLI POLABÍ A VEDOU V SÉRII PLAY OF 1:0 zpět
TUŘI PO SKVĚLÉM ÚVODU PŘEHRÁLI POLABÍ A VEDOU V SÉRII PLAY OF 1:0

TUŘI SVITAVY - BASKETBAL POLABÍ   100: 77 (53:32)

Body Tuři: J.Jokl 26, Slezák 23 (6 asistencí), Hlobil 10 (14 doskoků), Jurka 10, Svojanovský 9, Novák 7, L.Jokl 6, Petric 5 (5 asistencí), Baťa 2, Stodůlka 2 (5 asistencí)

Body Polabí: D.Novák 26 (8 doskoků), Kábrt 22 (8 doskoků), P.Novák 10, Kolář 8, Kalný 5, Mikula 3, Basta 3

Trojky  9 - 8  Dvojky 26 - 18   TH 21/29  - 17/24  Doskoky 53 - 39 (útočné 19 - 14)   Ztráty 15 - 17

Hráči z POLABÍ přijeli do Svitav vedeni ExTurem Stanislavem Votroubkem, který zanechal ve Svitavách nesmazatelnou hráčskou stopu. Sympatický Standa netušil, že ho čeká úvodní čtvrtina z říše temna. Jak jinak nazvat vstup do zápasu 0:14 a výsledek po deseti minutách 11:33. Co bylo platné, že po zbytek zápasu byli hosté Turům zcela vyrovnaným soupeřem když vše podstatné se odehrálo již v úvodu zápasu. Začalo to dvěma trojkami Slezáka a na 33 bodů zapsal další trojku Svojanovský. Hosté si na hru Turů zvykali velmi postupně. Jejich bodové zápisy v jednotlivých čtvrtinách o tom svědčí nejlépe 11 - 21 - 19 - 26. Domácí byli v jednotlivých činnostech efektivnější. Kvalitněji stříleli trojky, dvojky, trestné hody a lépe útočně doskakovali. Na druhé straně byli úseky hry, kdy hosté naznačili svůj nesporný herní potenciál a tak musí Tuři zůstat nohama pevně na zemi a v dalších zápasech nic nepodcenit. O tom dobře hráči ví a trenér Bálint rovněž.

V domácím dresu byli tradičně lídry Kuba Jokl a Pavel Slezák. Potěšitelná je stoupající forma Honzy Hlobila. Stovku v závěru trefil dnes bodově dvouciferný Radek Jurka. U hostů dominovala dvojice D.Novák, Kábrt. Všem divákům patří velké poděkování za velkou podporu od úvodního hvizdu. I ta pomohla k výborné první desetiminutovce.

Další zápas hrají Tuři v Poděbradech již v neděli od 17.30 hodin. Věřme, že zápas na horké palubovce v POLABÍ zvládnou.