TUŘI PŘEHRÁLI LEVHARTY VE DRUHÉM POLOČASE A SÉRII PLAY-OFF VEDOU 1:0 zpět
TUŘI PŘEHRÁLI LEVHARTY VE DRUHÉM POLOČASE A SÉRII PLAY-OFF VEDOU 1:0

TUŘI SVITAVY - BK LEVHARTI CHOMUTOV  86:70 (35:40)

Body Tuři: J.Jokl 27 (9 doskoků), Jansa 18 (8 asistencí), Hlobil 14 (8 doskoků), L.Jokl 10, Slezák 8 (7 asistencí, 6 doskoků), Jurka 4, Návák 3, Petrič 2

Body Levharti: Stria 19, J.Houška 14 (6 doskoků, 7 faulů+), Jiříček 14 (8 doskoků, 5 asistencí), Boyko 11, Dolanský 5, Písařík 3, Landa 2, Bobek 2, Dušek 0 (7 doskoků, 5 asistencí).

Trojky  8 - 8  Dvojky 23 - 19  TH 16/20 - 8/12  Doskoky 40 - 42 (útočné 15 - 17)  Ztráty 15 -21  Asistence 30 - 21

V úvodním kole play-off na sebe narazily týmy s velkou zkušeností z nejvyšší soutěže. Za hosty hrají bývalí hráči Děčína v čele s exTurem Lubošem Striou. Trojice exligových pivotů Jakub Houška - Robert Landa a Jan Jiříček má obrovské zkušenosti s boji v play-off. Právě veliká zkušenost hostů hrála důležitou roli v prvním poločase. Domácí se jen těžko prosazovali v útoku a hosté v podkošovém prostoru hodně zlobily hnou zády ke koši. Pětibodové vedení hostů v poločase bylo zcela zasloužené a diváci v půli tušili velmi zajímavý druhý poločas. K jejich velké radosti byl nástup Turů do druhé půle drtivý - 19:5! Od této chvíle se domácí stali pány na hřišti a zápas před spokojenými fanoušky zkušeně dovedli do vítězného konce. Druhou půli vyhráli 51:30 a celé utkání o 16 bodů. Zápas se v domácím dresu střelecky vydařil dvojici Jakub Jokl a Tomáš Jansa. Faktorem plus v zápase na straně Turů byl výkon Lukáše Jokla. Na druhé straně byl nejlepším hráčem hostí Luboš Stria, který byl při představování bouřlivě přivítán fans klubem Turů. Bodově mu sekundovali pivoti Houška a Jiříček. Trenér Bálint byl s výkonem ve druhém poločase již mnohem spokojenější. To co se odehrálo v poločase v šatně asi zůstane uvnitř týmu, ale v každém případě to výrazně změnilo průběh zápasu. Druhý zápas hrají Tuři v Chomutově v neděli v 18.30. Díky skvělým fanouškům za velkou podporu!