TUŘI PŘEJELI  PÍSEK STYLEM START - CÍL A VEDOU V SEMIFINÁLE PLAY-OFF 1:0 NA ZÁPASY zpět

TUŘI SVITAVY - SOKOL PÍSEK 85:55 (45:28)
Body Tuři: Slezák 21, J.Jokl 16 (12 doskoků, 3 bloky, 5 asistencí), Jansa 12, L.Jokl 8, Baťa 6, Hlobil 6 (9 doskoků), Novák 6, Svojanovský 5, Prokop 3, Petrič 2
Body Sršni: Šlechta 14, Englický 11, Sýkora 8, Mach 5, Špičák 4, Mikolášek 3, J.Svoboda 3, Chvála 3, M.Svoboda 2, Šurý 2,

Trojky 10 - 8  Dvojky 20 - 9  TH 15/20 - 13/24  Doskoky 47 - 36 (útočné 6 - 10)  Ztráty 26 - 23

Svitavští fanoušci se po bojích s Chomutovem těšili na velkou bitvu s Pískem. Ovšem k jejich velké radosti se velká bitva nekonala. Domácí vstoupili do zápasu velmi koncentrovaně a brzy vedli 18:8. Dá se říci, že od této chvíle ovládli zápas. Hosté sice po patnácti minutách snížili rychle z 16 bodového domácího vedení na rozdíl devíti bodů, ale závěr poločasu patřil domácím, kteří své vedení navýšili na rozdíl 17 bodů. Po přestávce udrželi Tuři  hosty ve třetí čtvrtině na pouhých devíti bodech a bylo vymalováno. Čtvrté hrací období se již pouze dohrávalo bez klíčových hráčů, kteří odpočívali na nedělní odvetu. Klíčem k domácí výhře byla kvalitní týmová obrana. Hosté si s ní chvílemi nevěděli rady a když se jim nedařilo ani ve hře 1 na 1 neměli v útoku příliš co nabídnout. Na druhé straně se také domácí trápili s hostující obranou. Jejich 26 ztracených míčů je číslo velmi vysoké. Naštěstí jim dnes padaly trojky s padesátiprocentní úspěšností a v podkošovém prostoru byli lepším týmem. Trenéři Bálint se Špačkem museli být spokojeni s bojovností týmu. Již méně s řešením některých herních situací. Některé ztráty míče byly velmi laciné a pokud budou chtít Tuři uspět i v neděli v Písku musí se právě zde výrazně zlepšit. Obrovské poděkování patří skvělým svitavským fanouškům za velkou podporu po celý zápas.
Kuriozitou bylo odskočení si Martina Nováka do nemocnice na šití brady. Po návratu na palubovku dal hned v prvním útoku koš. Tak se prostě hraje PLAY - OFF!!!

21.04.2024, 18:00