TUŘI TAHAJÍ V SÉRII PLAY OFF ZA KRATŠÍ KONEC PROVAZU

TUŘI SVITAVY - BK POLABÍ  82:86 (42:35)

Body Tuři: Novák 20 (11 doskoků), J.Jokl 12 (10 doskoků), Svojanovský 11, Hlobil 10 (7 doskoků), Jurka 8, Slezák 7, Baťa 6, Petric 3 (10 asistencí), L.Jokl 3, Stodůlka 2 (6 asistencí)

Body Polabí: D.Novák 22, Mikula 22, Kábrt 16, Merta 13, P.Novák 6, Kolář 4 (10 doskoků), Kalný 3

Trojky 8 - 6  Dvojky 24 - 27  TH 10/13 - 14/20   Doskoky 52 - 38 (17 - 11)  Ztráty 13 - 8

Ve třetím zápase série play off byl k vidění od úvodní minuty pěkný basketbal. Domácí byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli první desetiminutovku o 7 bodů. Tento výsledek si donesli i do šatny. Bohužel vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel a hosté šňůrou 0:10 otočili průběh zápasu. Domácí až přechodem na zónu získali ztracenou půdu pod nohama. Soupeře přibrzdili v rozletu a vrátili se do zápasu.

Před poslední desetiminutovkou to bylo 54:54. Ani jeden z týmů nebyl lepší a nedokázal soupeři výrazněji bodově odskočit. Domácí šli sice v závěru do tříbodového vedení, ale zbytečnými ztrátami posadili mladíky z Nymburka na koně. Ti po třech laciných koších získali klíčový sedmibodový náskok a zdálo se býti rozhodnuto. Tuři ještě trojkami Petrice a Nováka vykřesali teoretickou šanci na výhru při snížení rozdílu na 2 body. Hosté ovšem z trestných hodů nezaváhali a odskočili na rozdíl dvou střel znamenající vydřenou druhou výhru v sérii.

Turům nebyla nic platná výrazná převaha na útočném doskoku. Tu prohýřili více ztracenými míči. Hosté dokázali udržet velkou koncentrovanost na hru po celých 40 minut o čemž svědčí pouhých 8 ztracených míčů. Přesto jejich faktorem plus byl výkon Tobiáše Mikuly autora 22 bodů. Na straně domácích se žádné střelecké "vzedmutí" hráče druhé vlny nekonalo a tak první matchball budou mít v neděli doma v Nymburce hráči Polabí.

Tuři pokud chtějí vrátit sérii na rozhodující pátý zápas do Svitav musí zlepšit efektivitu své hry. Dnes bylo k vidění až příliš mnoho neproměněných šancí a to v závěrečném sčítání bodíků scházelo. Nutno vyzdvihnout výkon soupeře, který zahrál velmi týmově a předváděl atraktivní basketbal. Velké poděkování patří skvělým svitavským fanouškům za podporu po celou dobu zápasu. Poslední krok bývá nejtěžší a Tuři to určitě mladíkům z Polabí v ničem neulehčí!!!