TUŘI VEZOU CENNOU VÝHRU Z NOVÉHO JIČÍNA A MAJÍ KLUBOVÝ REKORD 16 VÝHER V ŘADĚ zpět
TUŘI VEZOU CENNOU VÝHRU Z NOVÉHO JIČÍNA A MAJÍ KLUBOVÝ REKORD 16 VÝHER V ŘADĚ

BC NOVÝ JIČÍN - TUŘI SVITAVY - 82:96 (40:49)

Body Nový Jičín: Prošek 18, Snopek 15, Týml 11, Janů 10, Janík 9, Bukovjan a Havlík po 6, Jakubů 4, Mikulec 3

Body Svitavy: Jansa 21, Jokl 14, Svojanovský 14, Slezák 14, Hlobil 12, Petric 9, Baťa 6, Jurka 2, Novák 2, L.Jokl 2

Trojky 10 - 7  Dvojky 20 - 25  TH 12/17 - 25/34  Doskoky 39 - 32 (útočné 17 - 8)   Ztráty  11 - 11

Souboj vedoucích týmu tabulky skupiny východ přinesl velmi pohledný basketbal. Domácí se snažili zopakovat domácí výhru z loňské sezóny a Tuři zase bojovali o udržení své dosavadní neporazitelnosti. Zajímavý duel byl vyrovnaný do stavu 25:25. Pak Tuři zrychlili přechod do útoku a po dvou trojkách Tomáše Jansy (druhá o desku) nasadili ke klíčovému trháku na rozdíl dvanácti bodů. Hosté sice do půle snížili na jednociferný rozdíl, ale rozjeté Tury přibrzdit nedokázali. Ti si ve druhé půli zápas zkušené pohlídali.  Domácí měli lepší trojky i výrazně lepší útočné doskoky, což bývá většinou při vyrovnaných zápase faktorem plus. Tuři tyto "vysoké trumfy" domácích přibili málokdy vídanou 78 procentní úspěšností dvoubodové střelby a přesnými trestnými hody (73%). To si pak mohli dovolit dát o 3 trojky méně a v útoku doskočil o 11 míčů méně.

Trenér Bálint připravil své hráče na zápas velmi kvalitně a ti se mu odměnili velmi koncentrovaným výkonem s minimem nepřesností. Výhra v Novém Jičíně je pro Tury velmi cenná. Znamená rovněž klubový rekord v podobě šestnácti výher v řadě. Kéž by Turům jejich neporazitelnost vydržela co nejdéle.

21.04.2024, 18:00