TUŘI VYHRÁLI TŘETÍ I ČTVRTÉ HRACÍ OBDOBÍ, ALE NA VÝHRU NAD HRADCEM TO NESTAČILO zpět
TUŘI VYHRÁLI TŘETÍ I ČTVRTÉ HRACÍ OBDOBÍ, ALE NA VÝHRU NAD HRADCEM TO NESTAČILO

TUŘI SVITAVY - KRÁLOVŠTÍ SOKOLI  80:88 (36:51)
Body Tuři: J.Jokl 23, P.Slezák 17, J.Hlobil 9, T.Jansa 9, J.Svojanovský 6, M.Novák 6, J.Špaček 4, L.Jokl 2, K.Baťa 2
Body Sokoli: Vukovič 20, O.Peterka 17, J.Šoula 15, Pavlovič 11, A.Goga 7, Pešakovič 6, Kantůrek 5, Stamenkovič 4, Sedmák 3

Souboj čtvrtého kola Českého poháru přinesl zajímavou konfrontaci Turů s osmým týmem KNBL z Hradce Králové. Hosté brzy vedli díky 12 bodům Vukoviče. Naštěstí nervózně hrající Tuři svoji hru zklidnili a srovnali na 12:12. Ovšem po prostřídání se domácím přestalo dařit v útoku a hosté trefovali jednu trojku za druhou. Výsledkem bylo jejich vedení o dvacet bodů. Naštěstí závěr poločasu patřil Turům, kteří snížili na rozdíl patnácti bodů. Po přestávce působili Tuři mnohem koncentrovaněji a za velké divácké podpory bod po bodíku náskok soupeře snižovali až na rozdíl jedné střely 71:74. Ovšem zkušení Sokoli zvrat v zápase nepřipustili. Díky čtyřem tříbodovým košům (2x Peterka, 1x Kantůrek a Stamenkovič) dokráčeli ve Svitavách k perně vybojovanému postupu. Domácí odehráli výborný druhý poločas, ale na výhru proti týmu z KNBL to bylo dnes málo. Pro některé hráče v týmu Svitav to byla vůbec první životní konfrontace s profi týmem (Petrič, Baťa, L.Jokl) a za svůj výkon se nemusí rozhodně stydět. K vidění byl velmi zajímavý basketbal plný bojovnosti i emocí. Škoda jen nepovedeného úvodu druhé čtvrtiny. Mohlo to být ještě o kousek dramatičtější. Nejlepšími střelci obou týmů byli pivoti J.Jokl (23 bodů) - Vukovič (20 todů). Druhými nejlepšími střelci týmů byli "snajpři" P.Slezák (17) - exTur O.Peterka (17). Nyní čeká Tury v pátek závěrečný ligový zápas na horké půdě Nového Jičína. Zkušenosti z dnešního dne se jim budou jistě hodit. Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu!!!