V tuřím dresu nepokračuje Eduard Kotásek zpět
V tuřím dresu nepokračuje Eduard Kotásek

Další hráč, který nebude pokračovat v našem týmu je Eduard Kotásek. I v tomto případě jsme se rozhodli pro nenabídnutí nové smlouvy a Eda se stává volným hráčem. Celý klub mu děkuje za jeho práci, kterou pro klub udělal a držíme palce nejen v dalším pokračování basketbalové kariéry, ale i v životě.

Zanedlouho dvaadvacetiletý rodák z Poděbrad vyrůstal basketbalově v Nymburce, odkud k nám i z jejich mládežnické akademie přišel. Ve svých 19 letech v sezóně 2017/18 nastoupil Eda 7. října právě proti Nymburku ke svému prvnímu utkání v NBL. A v této sezóně za 10 minut na hřišti přispíval 3,4 body, 1,6 asistence a 1,1 doskok na utkání. Pomohl i k bronzu na domácím Hyundai Final4 Českého poháru. Druhá sezóna v našem dresu byla statisticky o kousek lepší a Eda se dostal na 3,3 body, 2,1 asistence a 1,5 doskoku za 11,6 minuty. V tomto ročníku se s Tury pokoušel kvalifikoval do FIBA Europe Cupu proti tureckému týmu z Istanbulu. V tomto roce se Eda dostal na 15,2 minuty se 4,5 body, 1,7 asistencemi a 1,3 doskoky. Pomohl k další bronzové medaili v Českém poháru konaném v Plzni. Škoda nedohrané ligové sezóny, která mohla přinést medaili.

Eda za tyto tři ročníky dohromady v našem klubu nastoupil k 76 zápasům odehrál 917 minut, vstřelil 288 bodů, asistoval 132 a doskočil 98 míčů. Ze hry vystřelil 198 pokusů a proměnil 89 pokusů, což dělá 45 %, za tři body střílel s 37 % přesností a proměnil 35 střel z 94 pokusů. Na čáře trestných hodů si držel výbornou úspěšnosti 81 %, kdy proměnil 75 střel z 93 pokusů. V průměru to dělá 12 minut za které dával 3,8 bodu, asistoval spoluhráčům 1,7 a doskočil 1,3 míče. Tyto čísla budou patřit Edovi ve spojení s Tury za jeho první tři roky v lize.

Eduard Kotásek: “Chtěl bych poděkovat svitavským Turům, když mě přivedli z nymburské mládeže a dali mi příležitost se poprvé ukázat v profesionálním basketbale. Strávil jsem zde tři sezóny, během kterých jsem poznal nové spoluhráče, trenéry a zjistil jak funguje basketbal na vyšší úrovni. Nesmím zapomenout ani na skvělé fanoušky, kteří nás neúnavně podporovali během každého zápasu, za což jim patří velký dík.”

Pavel Špaček (spolumajitel klubu): “Eda odvedl v našem klubu velmi dobrou práci. Ve všech sezónách na něj byl spoleh na obou polovinách hřiště. Jeho největší předností je všestrannost a houževnatost díky nimž se stal platným ligovým hráčem. Jsme velice rádi, že jsme mohli Edovi pootevřít dveře do nejvyšší basketbalové soutěže. Nyní je jen na něm zda dokáže získané zkušenosti ze Svitav prodat ve své další hráčské kariéře, která potřebuje k dalšímu růstu stabilní minutáž kolem dvaceti minut a převzetí větší odpovědnosti za výsledek. Věřím, že se mu podaří najít klub v němž posune svojí výkonnost zase o kousek výš. Nikde není psáno, že se naše cesty v budoucnu opět nemohou setkat. Edovi děkuji za skvělé tři sezóny ve Svitavách (4., 4., a 3. místo) a přeji mu pevné zdraví a mnoho úspěchů v jeho další profesionální basketbalové kariéře.”


Aktuální zápas
16.08.2020, 17:00

WKS Śląsk Wrocław
vs

DEKSTONE Tuři Svitavy
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...