Vítězíme v Jindřichově Hradci a máme postupový matchball zpět
Vítězíme v Jindřichově Hradci a máme postupový matchball

K úvodnímu utkání semifinálové série jsme do Jindřichova Hradce vyrazili bez pivotmana Jaroslava Kubína, který ještě stále není zcela zdráv po zranění z předchozího utkání v Praze.
První čtvrtina duelu přinesla ofenzivní podívanou, ve které se oba týmy střídaly poměrně pravidelně ve skórování. Na jejím konci vedli domácí 27:24. Ve druhé desetiminutovce jsme zlepšili obranu a v útoku trefil Roman Marko s Pavlem Slezákem 5 trojek, což nám výrazně pomohlo získat poločasové vedení 53:46. Bohužel si v posledních vteřinách první půle udělal Martin Novák svoji třetí osobní chybu, což bylo nepříjemnou komplikací.
Po změně stran byl z kraje třetí periody odpískán Martinovi útočný faul, a tak pod hrozbou vyfaulování musel usednout na lavičku. Domácí této absence využili k postupnému snižování stavu a v 36. minutě se ujali vedení 62:60. Na hřiště se vrátil Martin Novák, kterému ale rozhodčí po krátkém pobytu na palubovce opět pískli útočný faul, po kterém následovala ještě technická chyba.
To vyřadilo jednoho z našich klíčovým mužů mimo hru a po zbytek utkání už mohl jen spoluhráčům fandit z lavičky. I přes tento velký zásah do sestavy nebyl důvod panikařit, neboť skóre bylo téměř vyrovnané. V úvodu závěrečné čtvrtiny jsme navíc po trefách Marka a Jurky odskočili do slibného vedení 79:71, ale stále zbývalo ještě dlouhých 7 minut do konce. Ostatně o tři minuty později byl stav opět nerozhodný 80:80. Následně Slezák s Joklem trefili dvě trojky po sobě a byli jsme tak plus 6. Ani to ale soupeře nezlomilo a dvě minuty před koncem se ujal po několika přesných trestných hodech vedení 87:86. Následný koš nejlepšího střelce utkání, 26 bodového Pavla Slezáka, dostal ale opět do vedení Tury a to jsme již nepustili. V poslední minutě jsme situaci ještě trochu zdramatizovali, když jsme z 6 trestných hodů proměnili jen 2 a sedm vteřin před koncem jsme za dvoubodového vedení šli do rozhodující obrany. Po oddechovém čase domácích se hra přesunula na naši polovinu, ale záměr soupeře skvěle vystihl Roman Marko, který vypíchl přihrávku z autu a košem s faulem nám dal definitivní jistotu naší výhře.

GBA Lions Jindřichův Hradec - Tuři Svitavy  91:96  (27:24 46:53 68:70)

Slezák – 26 (5 trojek), Marko – 20 (+10 asistencí), Hlobil – 18 (+14 doskoků), Novák – 16 (+6 doskoků), Jurka – 7, Jokl – 5, Petric – 4 (+5 asistencí), Ropek – 0

Ceněný double-double si v tomto utkání připsali hned dva naši hráči. Jan Hlobil střílel výborně z pole, když trefil 8 z 9 pokusů za 2 body a ke svým 18 bodům přidal i 14 doskoků. Jeho podkošová práce byla o to důležitější, že v poslední čtvrtině už nehrál Martin Novák.
Druhým hráčem s dvěma dvoucifernými ukazateli byl rozehrávač Roman Marko. Ten trefil 7 z 11 střel z pole a ke 20 bodům připojil i 10 finálních přihrávek.
Nejlepším střelcem utkání byl Pavel Slezák, který si k 26 bodům pomohl i 5 přesnými trojkami.