VÝBORNOU OBRANOU TUŘI PORAZILI ÚSTÍ zpět
VÝBORNOU OBRANOU TUŘI PORAZILI ÚSTÍ

DEKSTONE TUŘI SVITAVY - SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 80:68 (45:35)

Body Svitavy: Marko 15 (10 as. + 7 d.), Pinkston 14 (8 d.), Slezák 14, Johnson 13 (18 d.), Sehnal 12, Svoboda 6 (7 d.), Dragoun 6, Welsch 0, Goga 0, Bujnoch 0

Body Ústí: Pecka 18 (9 d.), Hanes 13, Fait 12, Haymond 11, Autrey 10 (9 as. + 7 d.), Karlovský 2, Stegbauer 2, David 0, Haiblík 0, Rakočevič 0, Maděra 0

Dvojky 18/41 - 47/18     Trojky 11/26 - 6/23     TH 11/17 - 14/16     Doskoky 50 - 33 (útočné 13 - 8)     Asistence 22 - 14     Ztráty 17 - 12

SLUNETA k utkání přijela ve velké formě, když z posledních 8 zápasů jich dokázali 7 vyhrát. Úvodní čtvrtina přinesla spoustu změn ve vedení. Celkem se vedení měnilo jedenáctkrát a po první čtvrtině bylo Ústí ve vedení o 2 body (21:23). Velmi povedený vstup do druhé části hry se povedl Turům. Ti osmi body v řadě otočili vedení na svou stranu a výborným výkonem v obraně si zajistili poločasové vedení 45:35.

Po změně stran začali lépe hosté, kteří se šesti body v řadě dostali na rozdíl pouhých 4 bodů. To naštěstí bylo maximum a domácí si udržovali mírný náskok. V polovině závěrečné čtvrtiny se povedlo šňůrou sedmi bodů odskočit Ústí na rozdíl 13 bodů a to byl klíčový náskok. Tuři si došli pro velmi důležitou výhru 80:68.

Utkání rozhodla výborná obrana Turů, kdy dovolili hostům pouze 68 bodů a navíc ve druhé a čtvrté čtvrtině obdrželi pouze 12 bodů v každé části. Další klíčový aspekt byl ten, že se povedlo udržet Autreyho na deseti bodech. A veliký byl i rozdíl na doskoku, který Svitavy vyhráli 50-33. Nejvíce se v tomto směru činil Johnson, který jich posbíral celkem osmnáct. Další kolo bude poslední v nadstavbové skupině A2 a na domácí palubovce přivítáme BK ARMEX Děčín. Zápas začíná 17 hodin v sobotu 17. dubna.

Lukáš Pivoda (hlavní trenér Svitav): “My jsme dnes předvedli velmi dobrý týmový výkon na obranné polovině. Zejména v sudých čtvrtinách, kdy nám Ústí dalo 12 bodů. Tím jsme si hodně pomohli. Co se týče útočné fáze, tak nás v prvním poločase brzdili hloupé ztráty, které Ústí trestalo. Nenacházeli jsme ty nejlepší pozice, které jsme měli. Prostě jsme nevyužívali výhodu a mismatch, který jsme měli. Ve druhém poločase se nám trochu zadrhla i střelba z dálky a byli jsme lehce bezzubí. Naštěstí nás ve čtvrté čtvrtině podržela obrana a týmovým výkonem jsme dotáhli zápas do vítězného konce. V sobotu budeme chtít zvítězit a uvidíme, na které umístění to bude stačit pro předkolo play-off.”

Roman Marko (kapitán Svitav) “Zvládli jsme docela náročné utkání s Ústí nad Labem, které taky bojuje o 7. příčku. Takže jsme samozřejmě rádi. Dostali jsme 68 bodů, což je na naše poměry poměrně slušné číslo. Hodně jsme přebírali a nutili Lamba Autreyho do těžkých střel. Dal nám 10 bodů, takže si myslím, že při jeho současné formě, takže nám tato obrany vyšla. Jsme rádi, že jsme odčinili porážku z Hradce Králové, kde ten výkon nebyl úplně dobrý. Snad takhle budeme pokračovat v sobotu s Děčínem a A2 uzavřeme nějakým solidním výkonem a výsledkem.”

Jan Šotnar (hlavní trenér Ústí n. Labem): “V první řadě gratuluji Svitavám, které odehrály dnes velmi dobré utkání především na obranné polovině. My jsme v posledních utkáních dávali dost bodů a dnes se to zadrhlo, i díky obraně Svitav. Naši klíčoví hráči dnes neměli svůj den a nastříleli jsme pouze 68 bodů. K tomu se přidala špatná obrana. Především v první polovině, kde jsme nechali Svitavy dát 45 bodů. Samozřejmě nepoměr na doskoku je extrémní. My jsme prohráli, tuším, 50 ku 33 na doskoky. To se nedá vyhrát. I přes to jsme to nezabalili a dohráli jsme to utkání o 12 bodů. Ale jestli chceme sezónu zakončit trochu jinak, tak musíme víc zapracovat na útoku a obranném doskoku. Dnes nám nešli prakticky nic”

Tucker Haymond (hráč Ústí n. Labem): “Dnes to byla těžká prohra. Bylo to s námi nahoru dolů. Pozitivní je, že ta prohra přišla teď. Lepší než příští týden, kdy budou důležitější zápasy. Takže se musíme soustředit na věci, na které máme. Doufám, že se dostaneme do play-off a vydržíme v něm co nejdelší dobu. Musíme se znovu seskupit, podívat se co jsme udělali špatně a být připraveni na další zápas a příští týden.”