Vyrovnaný duel pro Sokoly zpět
Vyrovnaný duel pro Sokoly

První přípravný zápas odehráli Tuři na druhý pokus proti Královským Sokolům. Duel se pro velkou marodku soupeře minulý týden odložil právě na středu 23. srpna, kdy se už Na Střelnici hrálo.

V dresů soupeře nastoupili hned tři hráči, kteří mají svoji minulost spojenou s naším týmem. Jedná se o rozehrávače Marka Welsche, pivotmana Jirku Jelínka a také křídelníka Jirku Svojanovského, který do Hradce přestoupil letos v létě.

Možná i právě tato skutečnost přilákala do hlediště velmi početnou návštěvu diváků, kteří byli zvědaví samozřejmě i na letošní tým Turů a na naši největší posilu, staronového rozehrávače Romana Marka.

Duel byl po celý průběh velmi vyrovnaný, o čemž svědčí i výsledky po jednotlivých čtvrtinách, tedy 20:18, 37:37 a 61:62. V posledních dvou minutách nám hosté mírně odskočili a nám se na to už bohužel nepodařilo zareagovat, a tak se z vítězství radoval soupeř.

Dnešní zápas se ani jednomu týmu příliš nevydařil střelecky, neboť týmy zakončovaly s úspěšností pouhých 34,7 a 37,7% z pole, což není příliš vysoké číslo.

Tuři Svitavy – Královští Sokoli   76:81 (20:18 37:37 61:62)

Slezák – 21, Marko – 16 (4 trojky), Novák – 11, Kostka 11 (3 trojky), Baťa – 6, Petric – 6, Jurka – 5, Janata, Ropek, Suchomel, Jokl

Hodnocení Romana Marka: “V první řadě bych chtěl poděkovat divákům, kteří dorazili do haly. Bylo jich poměrně hodně a věřím, že to bude trend i nadále a budou nás během sezóny podporovat. Co se zápasu samotného týče, vedli jsme už o nějakých 12 bodů, bohužel i nějakým prostřídáním a tím, že v podstatě nešlo o výsledek a zkoušeli jsme různé systémy, tak ten zápas jsme nedovedli do vítězného konce. Nicméně si myslím, že ten zápas splnil svůj účet a viděli jsme co můžeme hrát a co naopak moc ne. Uvidíme jak to půjde dál, příští týden nás čeká doma Olomoucko, to bude další těžký zápas a věřím tomu, že se budeme postupnými kroky zápas od zápasu zlepšovat.“

Hodnocení trenéra Martina Šorfa: “Jsem rád, že napodruhé tento zápas dopadl, neboť Hradec má velkou kvalitu, ostatně zkušenosti z nejvyšší soutěže má hned pětice hráčů Jelínek, Sedmák, Dvořák, Dlugoš a Welsch. Jednalo se o první zápas v tomto složení, což bylo vidět v útoku i v obraně, když jsme se občas trochu hledali. Především v obraně jsme měli hodně okének a dovolili soupeři mnoho snadných nájezdů, čehož využíval především Tomáš Dvořák, jenž zahrál výborný zápas. V útoku si na sebe zvykáme a především noví hráči musí vše ještě vstřebat a dostat trochu pod kůži, aby hra byla plynulejší. Nedařilo se nám bohužel ani příliš střelecky, když jsme zakončovali s úspěšností pod 35% z pole, což je hodně nízké číslo. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, což platilo i dnes, ale vítězství a výsledek nabyl primárním cílem. Chtěli jsme především protočit co nejširší sestavu a vidět hráče v jejich nových rolích. Všech 11 borců, kteří zasáhli do hry si připsalo mezi 8 a 26 minutami, takže tento záměr se podařil. Někteří velmi mile překvapili, jako třeba Štěpán Kostka, který byl s 11 body třetí nejlepší střelec. Jiní potřebují ještě trochu času, aby se rozehráli. Sezóna ale bude dlouhá, takže prostor na to určitě bude. Závěrem bych chtěl poděkovat divákům, kteří přišli ve středu večer hráče podpořit a velmi nás všechny potěšilo, jak početná kulisa se v hale sešla. Věřím, že si všichni vyrovnaný zápas až do poslední minuty užili, i když to výhrou neskončilo.“

Další domácí duel sehrajeme v neděli 3. září v 17:00 proti týmu z KNBL BK Redstone Olomoucko.

Přijďte se na domácí generálku před ligou podívat.

03.11.2024, 17:00