ZÁZRAK SE NA HANÉ NEKONAL. OLOMOUCKO BERE BRONZ. TUŘI OBHÁJILI ČTVRTOU POZICI zpět
ZÁZRAK SE NA HANÉ NEKONAL. OLOMOUCKO BERE BRONZ. TUŘI OBHÁJILI ČTVRTOU POZICI

BK OLOMOUCKO - DEKSTONE TUŘI SVITAVY 100:88 (55:49)

Body Olomoucko - Palyza 24, Douglas 19 (12 doskoků), Dunnans 14, Mikulič 13, Pelko 10 (10 asistencí), P.Bohačík 10, Dedek 6, Sehnal 4.

Body Svitavy - O´Brien 18, Welsch 17, Aiken 14, Marko 10, Puršl 8, Kovář 7, Svoboda 6, Teplý 3, Slezák 3, Novák 2.

Trojky 9 - 7  Doskoky 44 - 33    TH 32:25 - 22/17  Ztráty 9 - 10  Asistence 19 - 21

 

Zapas proti konci sezóny zahájili Tuři v Prostějově s velkou energií. Proti domácím snajprům drželi v úvodu vyrovnaný průběh zápasu - 10:10, 17:15, 23:23. První desetiminutovku nakonec vyhráli přeci jen o dva body domácí 25:23. Ve druhém dějství, (které rozhodlo zápas ve Svitavách), se Tuři snažili svého soupeře udržet. Přesto jim domácí odskočili do dvouciferného vedení 43:33. S obrovským úsilím Tuři snížili na rozdíl šesti bodů 49:43 a tento odstup si udrželi až do půle 55:49. Po přestávce se začala projevovat útočná síla domácích. Tuři je nedokázali zastavit a opět jako v první desetiminutovce obdrželi 25 bodů. Sami zapsali jen 19 a před závěrečnou desetiminutovkou byli domácí bronzu hodně blízko 80:66. V závěrečném dějství si své vedení již pohlídali a po výhře 100:88 mohli slavit bronz. Tuři stejně jako vloni zůstali těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místo. Jestliže ve Svitavách udeřilo Olomoucko z tříbodového oblouku, tentokrát k této převaze přidalo ještě výborný útočný doskok (16-7). Všech šest domácích hvězd dokázalo zapsat dvouciferné skóre, a to se pak těžko brání každému týmu.

Tuři odehráli na závěr sezóny velmi bojovný zápas se skvělou dvoubodovou střelbou 38/25. Obrovskou energií jim pomáhal mladíček Marek Welsch se 17 body. I další tři mladé pušky Puršl (8), Kovář (7), Svoboda (6) v zápase rozhodně nezklamaly a hodně pomohly zkušenější trojici O´Brien - Aiken - Marko.  Tuři ani letos na kýženou medaili nedosáhli a obě série ve final four prohráli. Po sportovní stránce měli k medaili blíže v sérii s Děčínem než s Olomouckem, které hrálo play-off ve velké formě. Na hodnocení celé sezóny je ještě příliš brzy, přesto je jedno jasné. Tuři potvrdili svoji příslušnost k absolutní špičce českého basketbalu. Druhý tým dlouhodobé části má trenéra roku (Růžička), další tři hráče v nejlepších pětkách ligy (Marko, O´Brien, Aiken), dva mladíky Puršla a Kováře v mužské reprezentaci a nemůžeme zapomenout ani na suverénní výhru CJ Aikena v Kooperativafaktoru (soutěž o nejatraktivnějšího hráče ligy).

Obrovské poděkování patří za parádní sezónu skvělým svitavským fanouškům, reklamním partnerům klubu i Městu Svitavy i Pardubickému kraji. Byla to velká jízda basketbalovou ligou a ukázala, že jsme na správné cestě!!!


Aktuální zápas
Nebyl nalezen žádný zápas
Kalendář zápasů
Kooperativa NBL
KLUB Z V P SKÓRE B
HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽ
Načítám, prosím vydržte...